4 رویداد محتمل که آینده ماینینگ رمز ارز ها در سال ۲۰۲۵ را تحت تاثیر قرار می دهند

برای ماینینگ رمز ارز ها حجم بسیار زیادی از انرژی برق مورد استفاده قرار می‌گیرد. همین موضوع باعث شده تا پژوهشگران افزایش درجه سختی، مرکزیت بیشتر، جایگزین های سبز و اثبات از طریق سهام را به عنوان ۴ رویداد محتمل که آینده این فرایند را تحت تاثیر قرار می‌دهند نام ببرند.

1 – افزایش درجه سختی ماینینگ رمز ارز ها

 درجه سختی ماینینگ بیت کوین و اتریوم از زمان شکل گیری دائما در حال افزایش است و ازدیاد تعداد ماینرها هم خودش مزید بر علت شده است.

 در یک دهه آینده و همزمان با سخت تر شدن درجه استخراج رمز ارزها، افراد علاقه مند به استخراج باید سخت افزارهای بسیار قوی تری در اختیار داشته باشند.

 همین روند باعث شده که از هم کنون شاهد مهاجرت استخراج کنندگان بیت کوین و سایر رمز ارزها به فضاهای ابری استخراج باشیم.

2 – مرکزیت بیشتر مزرعه های استخراج

 اما همه نمی‌توانند هزینه های سنگین خرید دستگاه های ماینر قدرتمند را تامین کنند. مخصوصا تازه واردها شانس خیلی کمی‌برای رقابت با استخراج کنندگان ثروتمند را دارند.

 به همین خاطر در چند سال آینده تنها چند شرکت معدود به صورت انحصاری بازار استخراج را به دست می‌گیرند.

 مثلا همین الان شرکت انت پول که به گواه خودش بزرگترین ماینر رمز ارزها با استفاده از امکانات پردازش ابری است، حدود ۱۷ درصد از توان پردازشی بازار ماینینگ بیت کوین را در اختیار دارد.

 همچنین بررسی ها نشان می‌دهد در طی سال های آینده تا ۲۰۲۵ میلادی تمرکز مزرعه های بزرگ استخراج در چین بیشتر خواهد که دلایل آن هزینه کمتر مصرف انرژی و نیروی کار ارزان تر است.جایگزین های سبز در برار ماینینگ سنتی

 در حال حاضر میزان انرژی مصرفی برای مایننیگ بیت کوین و سایر رمز ارزها از میزان مصرف انرژی در کشور ایسلند بیشتر شده است.دامه این روند می‌تواند اثرات مخربی بر روی منابع تجدیدناپذیر زیست محیطی داشته باشد.

3 – همچنین تغییرات آب و هوایی هم از دیگر معضلات استخراج رمز ارزها است.

 این در حالی است که انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵ میلادی راهکارهای جایگزینی برای استخراج به شیوه فعلی پیشنهاد شود.

 برای مثال شرکت اتریشی هایدروماینر (HydroMiner) قصد دارد در طی چند سال آینده از نیروی هیدروالکتریک برای ماینینگ استفاده کند.

 البته چند شرکت دیگر هم از چندی پیش استفاده از انرژی خورشیدی در فرایند ماینینگ را آغاز کرده اند.

 همه این راهکارهای جایگزین و سبز نشان می‌دهند که در سال ۲۰۲۵ ما می‌توانیم بازار استخراج رمز ارزها را بیشتر دوستدار محیط زیست بدانیم.

4 – اثبات از طریق سهام

 تغییر الگوریتم های ماینینگ رمز ارزها از اثبات کار به اثبات سهام هم یکی دیگر از روندهایی است که تا سال ۲۰۲۵ بر فضای ماینینگ اثر می‌گذارد.

 از مزایای الگوریتم اثبات سهام این است که توزیع شدگی بلاک چین (Blockchain) را بیشتر تضمین می‌کند و از طرفی نیازی به تجهیزات سخت افزاری سنگین برای ماینینگ ندارد.

 هرچند اثبات سهام نیز خالی از مشکل نیست اما اتریوم با پروتکل جدید کسپر قصد دارد به دارندگان اتر امکان دهد تا به نسبت میزان دارایی شان ماین کنند.

 به هر حال چهار روند افزایش روزافزون درجه سختی استخراج رمز ارزها، مرکزیت بیشتر، جایگزین های سبز و اثبات از طریق سهام مواردی هستند که فضای ماینینگ تا سال ۲۰۲۵ را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

Leave a Comment

to top