کریگ رایت کیست! آیا او خالق بیت کوین است؟

این روز ها سر تیتر اکثر خبرگزاری های مرتبط با کریپتوکارنسی کریگ رایت است ، مردی که ادعا میکند خالق بیت کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو است . در این مقاله قصد داریم به بررسی اطلاعاتی در باره ی کریگ رایت بپردازیم و ببینیم ادعای ساتوشی بودنش از کی و به چه دلیلی آغاز شد ؟

حقایقی که راجع به کریگ رایت که نمیدانید !

 کریگ استیون رایت، که در حال حاضر به عنوان پژوهشگر ارشد در nChain فعالیت می کند، و در بسیاری از فضاهای رمزنگاری از وی نام برده شده است. زندگی بسیار متفاوتی با دنیای ارزهای دیجیتال و رمز نگاری داشته است.

 در حالی که دیگران بر این باورند که او خالق واقعی Bitcoin است و به رغم تلاش برای ساکت کردن چنین شایعاتی، رایت خودش نیز تایید کرده است . حال با صرفنظر از این که ادعاهای او درست باشد یا خیر و با توجه به این موضوع، در اینجا شش حقیقت جالب درباره کریگ رایت را به رشته تحریر در می آوریم.

 او در زندان بوده است …

 در سال ۲۰۰۴، رایت توسط دیوان عالی (نیو سات ولز) در دادگاه محکوم شد. درحقیقت این حکم پس از دستور وی از نزدیک شدن به مشتریان سیستم های اطلاعات امنیت DeMorgan صادر گردید، رایت به ۲۸ روز زندان محکوم شد. حکم رایت بعدا، در عوض انجام ۲۵۰ ساعت خدمات عمومی متوقف گردید.

 تحصیلات وی باعث شک و گفتگو است :

 رایت ابتدا در سال ۱۹۸۷ از دبیرستان فارغ التحصیل شد. سپس به مطالعه علوم رایانه در دانشگاه چارلز استوری در استرالیا رفت و در آنجا ادعا کرد که یک دکترا دریافت کرده است. از سوی دیگر رایت در رشته الهیات، مطالعات دینی و کلاسیک در حال تحصیل بود، اما او هرگز مدرکی دال بر داشتن دکتری نشان نداد و بعدا، CSU اظهار داشت که او فقط دو مدرک کارشناسی ارشد دارد.

 مسئله هنوز حل نشده بود تا زمانی که او در نهایت در سال ۲۰۱۷ دکترای خود را از CSU دریافت کرد.

او متخصص فناوری اطلاعات است

 رایت در بخش فناوری اطلاعات بسیار با تجربه بود، او از یک شرکت به شرکت دیگرنقل مکان میکرد. وی سال های متمادی برای OzEmail، Mahindra & Mahindra، K-Mart و همچنین اوراق بهادار استرالیا کار کرده بود.

 رایت معماری Lasseter’s Online را طراحی کرد که اولین کازینو آنلاین در جهان است.

 او همچنین شرکت DeMorgan Ltd را تاسیس کرد و رئیس Panopticrypt Pty Ltd شد در همان زمان هم مدیر سیستم حسابداری شرکت BDO Kendalls و مدیر عامل شرکت Hotwire Preemptive Intelligence Group نیز بود.

 در سال ۲۰۱۵ شایعه شد که گریک رایت همان ساتوشی ناکاموتو می باشد !

 در سال های پس از راه اندازی بیت کوین، مردم بیشتر و بیشتر به خالق آن ساتوشی ناکاموتو علاقه مند شدند. شروع این علاقه باعث شد کسانی که به ناکاموتو شبیه می باشند مظنون این ادعا شوند ولی آنها چنین ادعاهایی را رد کردند و به زودی معلوم شد که هویت ناکاموتو یک رمز و راز باقی خواهد ماند.

 رایت نیز در میان آنها بود، رایت در تاریخ ۸ دسامبر ۲۰۱۵ با شایعات ساتوشی بودن مواجه شد، پس از آن مجله Wired و Gizmodo این ادعاها را بلافاصله منتشر کردند.

 مقاله Gizmodo در مورد گریک رایت نوشت که رایت تنها نیمی از ساتوشی است، و طرف دیگر تحلیلگر پزشکی قانونی و کارشناس امنیت اطلاعات سایبری، دیوید کلیمان است که در سال ۲۰۱۳ فوت کرد. Gizmodo ادعا می کند این مدارک ظاهرا توسط هکرهایی که به حسابهای ایمیل رایت رفته بودند، به دست آمده و پس از انتشار آن، رایت حسابهایش را بست و برای چند ماه ناپدید شد.

 رایت پذیرفت که ساتوشی ناکاموتو است !!

 پس از چند ماه غیر فعال بودن، رایت درروز دوم مه سال ۲۰۱۶ به دنیای آنلاین بازگشت. با این حال، بازگشت او با حرف و حدیث هایی همراه بود، وی به جای انکار ادعاهای ساتوشی بودن، تصمیم به قبول نقش و اعلام عمومی کرد.

 با این حال، او قادر به اثبات ادعاهای خود نبود. البته تلاش هایی برای اثبات ادعا هایش با انتشار کلید های مختلف کرد ولی DanKaminsky یک محقق امنیتی آمریکایی موفق شد ثابت کند کلید ها جعلی هستند و کل ادعای رایت یک کلاهبرداری است.

 جنگ هش معروف بیت کوین کش را آغاز کرد …

 حتی اگر ادعاهای رایت نادرست باشد و اثبات شود که وی یک کلاهبردار است، وی همچنان در پشت نام ساتوشی باقی مانده است. او حتی به پشتوانه ادعا هایش جنگ مشهور هش را بین Bitcoin Cash ABC و Bitcoin Cash SV را آغاز کرد، که در اواسط ماه نوامبر ۲۰۱۸ شدت گرفت و تنش بسیار زیادی به مارکت کریپتو کارنسی وارد کرد .

با این حال،بیتکوین SV برای “چشم انداز Satoshi” کوتاه بود و در طول جنگ هش، کریگ به عنوان رهبر پیشرو Bitcoin Cash SV بار ها راجر ور و بیتکوین کش ABC را تهدید کرد که معدنچیان حمله ۵۱٪ علیه Bitcoin Cash ABC را انجام خواهند داد ولی در نهایت، این اتفاق رخ نداد و راه هر دو سکه ادامه یافت .

 حال با تمام این تفاسیر این روز ها با ثبت حق کپی رایت وایت پیپر بیتکوین توسط کریگ رایت ، شایعات ساتوشی بودنش شدت گرفته و کوین تحت حمایت کریگ یعنی بیتکوین ساتوشی ویژن (BSV) در شرایط بسیار خوبی به سر میبرد و تمام این اتفاقات منجر به افزایش قیمت و سود ده بودن این ارز به اصطلاح بیتکوین اصلی میشود .. همین هیجان قیمتی مدرک بسیار مهمی برای شک کردن به مدعیان ساتوشی بودن و بیتکوین اصلی بودن است … آیاساتوشی ناکاموتو واقعی با دارایی دو میلیون بیتکوین معادل ۱۶ میلیارد دلار همچین نمایشی رو برای ارزشمند کردن سایر سکه ها انجام میدهد ؟!!

 شما چی فکر میکنید ؟!!!

Leave a Comment

to top