وبلاگ

مقایسه عملکرد طلا و بیت کوین در سال ۲۰۲۰
مقاله

مقایسه عملکرد طلا و بیت کوین در سال ۲۰۲۰

بیت کوین مدتی است که حول و حوش تراز ۱۰ هزار دلار نوسان میکند. طلا و سهام نیز درحال صعود هستند، اما آنها به نسبت پادشاه رمزارزها، در موقعیت ضعیف‌تری قرار دارند.

بازار دارایی‌های دیجیتال، در مجموع در وضعیت نسبتاً مناسبی به سر میبرد و حجم سرمایه کل بازار، قدم به قدم به شکستن مانع روانی ۳۰۰ میلیارد دلاری نزدیک شده است.

بازگشت بیت کوین

بیت‌کوین با حرکت به تراز بالاتر از ۱۰۰۰۰ دلار در معاملات چند روزه اخیر ، دوباره فرمان را به دست گرفت. این جهش تقریباً طی یک روز ۶% به ارزش بیت‌کوین افزوده است.

رمزارز پیشروی بازار ( بیت کوین ) باز هم در یک محدوده مقاومتی قرار دارد، اما می‌تواند بار دیگر خود را به تراز بالای ۱۰ هزار دلار برساند. تاکنون در سال ۲۰۲۰، بیت‌کوین افزایش چشمگیر ۴۷ درصدی داشته است و این درحالی است که این رمزارز از بسیاری از دارایی‌ها و سهام سنتی عملکرد بهتری را به ثبت رسانیده است.

پیتر شیف (Peter Schiff) منتقد همیشگی بیت‌کوین، و شیفته سرمایه‌گذاری در طلا، به ‌راحتی عملکرد درخشان بیت‌کوین را نادیده می‌گیرد و در مورد عملکرد طلا صحبت می‌کند.

طلا آماده صعود

طلا نیز اخیراً عملکرد خوبی داشته است و برای اولین بار از سال ۲۰۱۳ به تراز ۱۶۰۰ دلار رسیده است.

این فلز گران‌بها در سال جاری ۶.۳۵% رشد داشته است. حرکتی که در مقایسه با “طلای دیجیتال” بسیار کم فروغ بنظر میرسد.

پیتر شیف معتقد است که طلا هنوز صعود را شروع نکرده است، اما همه نشانه‌ها حاکی از آن هستند که آغاز رشد قیمت بسیار نزدیک است. کاهش ارزش پول بانک مرکزی امریکا در کنار کاهش کمی و بدهی‌های کلان، حاکی از آن است که روند طلا به زودی صعودی خواهد شد.

براساس گزارش‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذار در طلا، پس از اصلاح ترازنامه‌ها، اندازه‌گیری درست و تعیین میزان ریسک، آماده افزایش سود خود در میان مدت تا بلندمدت میشوند.

علاوه براین، هزینه‌های اکتشاف، استخراج و فرآوری نیز با افزایش روبرو بوده است. این خود منجر به محدودیت در تولید طلا خواهد شد که به مفهوم کمبود آن می‌افزاید. همه سیگنال‌ها حاکی از آن است که طلا و سهام مرتبط با آن، سال خوبی را پیش رو خواهند داشت، اما احتمالاً بیت‌کوین عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد.

بیت کوین بهتر از طلا

جوانان سرمایه‌گذار که اکنون جمعیت فراوانی را نیز تشکیل میدهند، علاقه زیادی به بیت‌کوین در مقایسه با طلا از خود نشان می‌دهند. بیت‌کوین چند مزیت فوق‌العاده نسبت به طلا دارد که یکی از آنها این است میتوان آنرا در هر نقطه از جهان و به هر میزان و در طی چند دقیقه انتقال داد. کاملاً قابل تقسیم است بدون اینکه از لحاظ فیزیکی نیاز به ذوب آن باشد.

علاوه بر بی نیاز بودن از حضور نهادی معتمد برای انجام معامله، به صدور مجوز نیز نیازی ندارد. امکان تقلبی و جعلی بودن بیت‌کوین نیز منتفی است و تقاضا به‌دلیل محدودیت در تعداد تولید آن، بخاطر بکارگیری فرآیند هاوینگ رو به افزایش است.

طلا یک سرمایه‌گذاری خوب در شرایط سخت است اما بیت‌کوین نیازی به تحلیل‌های عمیق ندارد، به‌خصوص برای نسل‌های جوان و باهوش که نسبت به رویکرد بانک‌ها با احتیاط عمل میکند.

قایسه رشد بیت کوین و طلا از ابتدای سال جدید میلادی

در انتها یادآور میشود که باتوجه به رشد ۴۷ درصدی بیت‌کوین و ۶.۳۵ درصدی طلا از ابتدای سال میلادی، به وضوح مشخص است که بیت‌کوین نسبت به طلا، رشدی بیش از ۷ برابر را تجربه کرده است.

 

شرکت کوین هش ؛ اولین وبزرگترین شرکت استخراج ابری ارزهای دیجیتال در خاورمیانه

آدرس سایت : www.coin-hash.com

کد را وارد و سپس اینجا کلیک کنید