آغاز پذیرش بیت کوین در رستوران های «برگر کینگ» آلمان

مجموعه رستوران های زنجیره ای بین المللی «برگر کینگ» از آغاز پذیرش بیت کوین به عنوان ابزار پرداخت صورتحساب مشتریان در آلمان خبر داد.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی شرکت بزرگ برگز کینگ، امکان پرداخت صورتحساب غذای مشتریان این رستوران فعلا به صورت پرداخت اینترنتی برای شعبات این رستوران در آلمان فراهم شده که مشتریان می توانند پرداخت های خود را از طریق وب سایت و یا اپلیکیشن این رستوران پرداخت نمایند.
گفته می شود با وجود اعلام عمومی برگر کینگ، هنوز مشخص نیست که آیا این نوع سیستم پرداخت مبتنی بر بیت کوین برای تمامی 600 شعبه این رستوران در آلمان راه اندازی شده و یا تنها تعداد محدودی از این شعبات این ارز دیجیتال محبوب را به عنوان ابزاری برای پرداخت صورتحساب مشتریان خود می پذیرند.
لازم به ذکر است برگر کینگ روسیه نخستین شعبه این رستوران های زنجیره ای بود که در سال 2017 از پذیرش بیت کوین به عنوان ابزار پرداخت خبر داده بود. برگر کینگ روسیه پس از این اقدام، از ارز دیجیتال ویژه استفاده در این رستوران تحت عنوان Whoppercoin رونمایی کرد.
مجموعه رستوران های برگر کینگ، فعالیت خود را از سال 1954 در فلوریدا آمریکا آغاز کردند. این رستوران در حال حاضر بیش از 13 هزار شعبه در نقاط مختلف جهان و همچنین بیش از 11 میلیون مشتری فعال در 98 کشور دارد.
درآمد سالانه این رستوران ها نیز رقمی حدود 1.7 میلیارد دلار اعلام شده است.

Leave a Comment

to top